Soutěže 2018

Havířovská hala 2018

V sobotu 17. 2. jsme se s žáky zúčastnili XXIX. ročník halové pohárové soutěže mladých hasičů a zároveň XXVII. ročníku neoficiálního mistrovství Čech, Moravy, Slezska a Slovenska v Havířově. Do Havířova jsme jeli vyzbrojeni jedním desetičlenným týmem mladších žáků a jedním pětičlenným týmem starších žáků.

První disciplína pro mladší žáky byla uzlová štafeta a pro starší žáky štafeta dvojic. Mladší žáci byli rozděleni na dvě družstva po pěti členech. První družstvo dosáhlo času 37,12 s, bohužel po nepovedeném tesařském uzlu bylo přičteno 15 trestných vteřin, a tak jsme se spoléhali na druhé družstvo, které dosáhlo času 43 vteřin, ale bohužel také obdrželi 15 trestných vteřin za lodní uzel, a tak se s časem 52,12 s umístili na 11. místě. Během uzlové štafety mladších žáků, starší žáci měli za úkol zvládnout štafetu dvojic. Štafetu dvojic zvládli v čase 54,44 s a umístili se na 9. místě.

Po odběhání všech družstev se kategorie prohodily, mladší se přesunuli na štafetu dvojic a starší na uzlovou štafetu. Mladší se opět rozdělili na dvě družstva. První družstvo dosáhlo času 61,84 s a to byl čas, který do konce kategorie nikdo nepřekonal, a tak mladší slavili první místo. Starší žáci na uzlové štafetě dosáhli času 36,51 s, tento čas stačil na 9. místo.

Po odběhání obou disciplín se obě kategorie přesunuly do hlavní haly, kde probíhala závěrečná disciplína štafeta 4x40 m. Mladší žáci byli opět rozděleni na dvě družstva ale již nyní pouze po čtyřech. První družstvo dosáhlo času 43,54 s a tento čas mladším žákům stačil na krásné 3. místo. Starším žákům se štafeta nevydařila tak jak by si přestavovali a s časem 36,2 s skončili na 13. místě.

Mladší žáci s celkovým součtem 15 bodů obhájili své 4. místo z minulého roku. Starší žáci se součtem 31 bodů dělili o 8. místo a rozhodovala štafeta dvojic, kde žáci z Pohořelic byli lepší, a tak se naši žáci přesunuli na 9. místo.

I přes všechno, co se nám v Havířově nepovedlo si myslím, že se obě kategorie žáků skvěle umístili. Doufám, že příští rok přivezeme tu vytouženou medaili, která nám tentokrát jen o kousíček utekla.

Fotografie ze soutěže lze zhlédnout na www.sdhdolnibecva.rajce.idnes.cz

Instruktor MH

Vojtěch Kulišťák

 

Uzlovka a motání hadic, Ostrava-Michálkovice

V neděli 14. 1. jsme se se žáky zúčastnili první soutěže v tomto kalendářním roce a to v Ostravě–Michálkovicích. Soutěžilo se ve dvou disciplínách, a to v uzlové štafetě a motání hadic.

Mladší žáci

Ze základního kola uzlové štafety mladší postupovali do „pavouka“  z 4. a 6. místa. Po bojích v „pavouku“  se první družstvo umístilo na 3. místě a druhé družstvo na 2. místě. V motání jsme se ukázali jako favorité, když jsme se umístili na prvních dvou místech.

Starší žáci

V prvním pokusu uzlové štafety starší žáci získali 20 trestných bodů a museli se spoléhat na druhý pokus. V druhém pokusu vše vyšlo jak mělo a s časem 28,59 s se umístili na 10. místě. V Motání hadic se starší žáci v silné konkurenci umístili na 2. místě.

Vojtěch Kulišťák

 

 
| Mapa webu | Admin

Copyright © 2007 Web From Pixels group | Podporujeme psí portál Ohaři.eu | soutěže o ceny | konec světa 2012 | Fotogalerie dorty