Soutěže 2008

Činnost žáků SDH Dolní Bečva za rok 2008

V roce 2008 tvořilo základnu  mladých hasičů  celkem 41 žáků do 18ti let.ne všichni se zapojili do činnosti aktivně.

Začátkem roku jsme navštěvovali tělocvičnu základní školy na Dolní Bečvě a zároveň se připravovali na 18.ročník halové pohárové soutěže v požárním sportu,který byl zároveň 17.ročníkem neoficiálního mistrovství Čech,Moravy,Slezska a Slovenska konané 23.února v Havířově.Této soutěže se zúčastnilo celkem 47 družstev starších žáků a 27 družstev mladších žáků.Družstvo starších žáků skončili na 8.místě,družstvo mladších žáků zvítězili a stali se mistry pro rok 2008.

Dne 15 března proběhl dvojboj v uzlové štafetě a štafetě dvojic v hale ve Vitonicích družstvo starších žáků skončili na 3 a 4.místě,mladší na 2.místě

4.dubna proběhl závod požární všestrannosti Štípský beránek starší skončili na 4 a 16.místě mladší žáci skončili na 6 a 17.místě

8.května proběhlo oblastní kolo celostátní hry plamen mladých hasičů v Hrachovci

Starší skončili na 3.místě,mladší na 2.místě do okresního kola postoupili pouze starší žáci..

24.května proběhlo okresní kolo v Horním Lidči,zde se žákům nedařilo skončili na 8.místě.

Zúčastnili jsme se 9.pohárových soutěží zařazených do okresní ligy a celkově se starší žáci umístnili na 8.místě a mladší na 5.místě.

V letošním roce jsme se zaměřili na běh 60m s překážkami a to:

5.7. Huslenská šedesátka - kategorie:přípravka           Jakub Babinec           4.místo

mladší chlapci  Dominik Babinec      10.místo

starší dívky      Ondruchová Barbora 11.místo

Divínová Jana            12.místo

starší chlapci:   Mikuda Patrik            2.místo

Mikuda Daniel           22.místo

16.8. Oznická šedesátka - jednotlivci,zde se nejlépe umístnil Mikuda Patrik na 3.místě

6.9. Olomouc o pohár Olomouckého draka.v Kategorii družstev starší žáci skončili na 2.místě,mladší žáci na 4.místě.

Kategorie jednotlivci:

Přípravka -                         Jan Dědič                                 2.místo

Sandra Janečková                    20.místo

Starší chlapci                    Patrik  Mikuda                         18.místo

Martin Pešák                            23.místo

Daniel Mikuda                         26.místo

4.10. Šumperský soptík Kategorie družstev starší žáci skončili na 3.místě

Kategorie  jednotlivci, se nejlíp umístnila Gabriela Peřková 6.místo,Kristýna Daňková 7.místo

Celkem se zúčastnilo 120 závodníku.

27.9.proběhl závod požární všestrannosti v Oznici.Starší žáci skončili na 3.místě, mladší žáci na 7.místě.Tyto výsledky se nám započítávají  do příštího roku celostátní hry plamen.

20.9.proběhla soutěž v požárním útoku v Ostravě-Michalkovicích.Zde starší žáci skončili na 4.místě,mladší žáci na 3.místě.

V letním období jsme uspořádali letní tábor v Ostrave Michálkovicích,navštívili krytý bazén a zúčastnili oslav svatého floriana.

Družstvo dorostu.

Družstvo dorostenek a dorostencu se zúčastnilo okresního kola celostátní hry plamen v Horním Lidči,kde dívky skončili na 1.místě a zajistili si postup do krajského kola,chlapci skončili na 3.místě.

Krajské kolo se konalo 14.6.v Horním Lidči zde dívky skončily na 2.místě.

Družstvo dorostenek a dorostenců se zúčastnili pohárových soutěží v Karolínce kde skončily dívky na 2.místě,chlapci na 5.místě, Velké Karlovice - Tísňavy dívky 2.místo,chlapci 4.místo,

Valašská Bystřice dívky 2.místo chlapci 8.místo,noční soutěž Bystřička dívky 2.místo, pohárové soutěže o putovní štít radhošte dívky 8.místo,chlapci19.místo.

Na závěr bych poděkoval  firmě ROBE za finanční podporu memoriálu v Praze a za sponzorství mládeže firmě Lipoelastik Valašské Meziříčí a Ultimus  p.Olšanské.         Mladým hasičům za výbornou reprezentaci sboru a nám všem přeji hodně úspěchu v roce 2009.

Dne 11.12.2008                                                                         Vedoucí mládeže  Mikuda Libor

Němetice 28.6.2008

Celkem se této soutěže zůčastnilo 6 družstev mladších žáků a 14 starších. Od nás jelo jedno družstvo mladších žáků a dvě družstva starších. Družstvo mladších žáků obsadilo krásné 3. místo. Ve starších žácích družstvo nazváno jako jednička bylo na 5. místě a dvojka skončila na 13. místě. Jako nejmladší účastnice této soutěže byla oceněna naše mladší žačka Viktorie Chovancová.

29.3.2008 Štípský Beránek

Dne 29.3.2008.proběhl závod požární všestrannosti o Štípský beránek ve Štípě u Zlína.

Tohoto závodu se zúčastnila dvě družstva Mladších žáků a dvě družstva Starších žáků.Mladší žáci skončili na 6.a 17.místě.Starší žáci na 4.a 16.místě.

15.3.2008 Vitonice

Dne 15.3.2008.proběhl dvojboj v uzlové štafetě a štafetě dvojic ve Vitonicích.

Mladší žáci v uzlové štafetě vyhráli,ve štafetě dvoji skončili druzí,měli stejny součet bodu jako Vitonice tak o prvenství rozhodovala štafeta dvojic,takže celkově skončili na 2.místě.

výsledky prvních tří družstev:

Kategorie mladší  Okres Štafeta dvojic Uzlová štafeta  Součet bodů
Pořadí SDH Čas Pořadí Čas Pořadí
1 Vítonice KM 47,66 1 71,53 2 3
2 Dolní Bečva VS 51,50 2 60,37 1 3
3 Holešov I KM 61,29 3 131,69 4 7

Starší žáci skončili na 3.místě ,což také rozhodovala štafeta dvojica druhé družstvo skončili na 4.místě.

To znamená že musíme štafetu dvojic zlepšit jak družstvo starších tak i mladších žáků.

Havířov 23.2.2008

V sobotu dne 23.února 2008 jsme se po dlouhé náročné přípravě vydali na XIX. ročníku halové pohárové soutěže mladých hasičů a zároveň XVII.ročník neoficiálního mistrovství Čech,Moravy,Slezska a Slovenska do Havířova.

Starším se nejvíce dařilo na uzlové štafetě,kde získali čas 29,00 - 3místo a povedla se jim pěkně i štafeta 4 x 40 metrů s časem 34,99 - 9.místo a štafeta dvojic s časem 64,81- 22.místo.Mladším žákům se zase naopak docela povedla štafeta 4x40 metrů s časem 42,63 - 3.místo.V uzlové štafetě získali čas 36,41- 1.místo a ve štafetě dvojic,se mladším žákům,už tolik nedařilo,ale i přesto měli čas 77,29 - 3.místo.Každý z našich hasičů se moc snažil,i když se to některým nepovedlo,tak jak by to zrovna chtěli.

Najednou bylo dobojováno a nám už nezbývalo nic jiného,než čekat na závěrečný nástup. V celkovém hodnocení nakonec starší obsadili pěkné 8.místo z celkového počtu 47 družstev. Družstvu mladších žáků se podařilo probojovat na nejlepší 1.místo z celkového počtu 27 družstev. Vyhráli jsme i krásné věcné ceny, jako fotbalový balon, pálky na badminton,čepice,peněženky,hru Člověče nezlob se a dalších spoustu věci...

Nejvíc měl radost náš vedoucí,že se to tak moc povedlo našim mladším žákům.Ale starší nebuďme z klamání,protože příště se nám to povede a vyhrajeme.Ještě nás v tomhle roce čeká dost práce,abychom byli lepší a lepší.Cestou domu jsme si užili štěstí,srandu,ale i zklamání,že se to moc starším nepovedlo.Každý z nás,se už určitě teší na další soutěž

Veronika Fiurášková

| Mapa webu | Admin

Copyright © 2007 Web From Pixels group | Podporujeme psí portál Ohaři.eu | soutěže o ceny | konec světa 2012 | Fotogalerie dorty